Vyhledávání


Kontakt

Webmaster

E-mail: lkadlec@email.cz

Recenze Yamaha P70

Digitální piano Yamaha, 88 kláves se simulací kladívkové mechaniky, vlastnil jsem jej cca 2005-2010
 

 V roce 2006, když jsem ho kupoval to byl nejlevnější typ digitálního klavíru od Yamahy a stál tehdá cca 16 tisíc.  Zaujala mě hlavně kvalitní klaviatura - hodně podobná klasickému pianu  a tak jsem si piáno koupil.

Vzhled, jak ostatně vidíte nahoře na obrázku, je značně jednoduchý, ovládacích prvků je minimum, kryt je tvrzeného černého plastu a díky tomu, že je horní plocha rovná, lze vršek hezky využít např. jako stojan na pivo :).

Teď se dostaneme k tomu hlavnímu - zvuku - tento model obsahuje 10 různých zvuků nástrojů  (stereo a mono grand piano, 2 druhy elektrických pián, smyčce, 2x různý spinet, zvonkohru a 2 druhy kostelních varhan). Kvalita se mi líbí hlavně u stereo grand piána a spinetu - piáno zní "jak živé".

Piáno obsahuje i reverb, takže zvuk můžete trochu tímto efektem oživit. Rovněž obsahuje možnost "layer" (vrstevní dvou zvuků přes sebe)

Co se týká možnosti připojení piána  k dalším zařízením - tak na přední straně jsou dva sluchátkové výstupy (bohužel oba jen malé jacky 3.5mm), vzadu je nabízen MIDI vstup a výstup (DIN konektory), vstup na sustain pedál a konektor na napájecí trafo.

Model už se dneska nevyrábí, nahradil jej poněkud upravený typ Yamaha P85 a na tento typ možná narazíte občas jen někde v bazaru.

 

Jaké byly mé zkušenosti s tímto piánem?

Měl jsem jej skoro 4 roky, klaviatura i zvuk se mi moc líbil, naopak mi dost chyběl LINE OUT výstup (na koncertech jsem musel používat redukce z malejch jacků na velké) a ke konci mi  vadil i omezený zvukový rejstřík - zde je škoda, že výrobci do modelu nedali alespoň pár zvuků "hammond" varhanů.  Rovněž jsem zaznamenal problémy s MIDI výstupem v kombinaci s USB MIDI  rozhraní "UNO" od firmy M-AUDIO - piáno posílalo přes toto rozhraní do PC chaotické MIDI instrukce a pomohlo až přepnutí piáno do "dual layer módu" (dal jsem třeba piano a smyčce přes sebe) a pak midi fungovalo dobře.

No a poslední nevýhodou byla pro mě větší váha (cca 12kg i s futrálem) - což je na digitální klavír sice ještě lepší průměr, ale pro mě, jakožto neřidiče a sockařo-tramvajáře je to docela dost :).

Recenze na harmony-central
Anglický manuál v PDF

 

A tady je jedna momentka z hraní v příjemném retro Woodstock baru v Praze (Bělehradská 36)  - Yamaha P70 v akci...