Vyhledávání


Kontakt

Webmaster

E-mail: lkadlec@email.cz

Cort GBJB (kopie jazz bass)

Minirecenze baskytary Cort GBJB

Firma Cort již delší dobu vyrabí kopie kytar a baskytar a úroveň jejich produktů jé dosti kolísavá. Měl jsem od nich i kytaru (cort g200) a to nebyl žádnej zázrak. U této basy je to ale trošku jinak.

Koupil jsem jí někdy kolem roku 2004 za necelých 5 tisíc a měl jsem jí hlavně na domácí nahrávání a jelikož jsem spíš kytarista/klávesák než basák, měl jsem jí za těch 8 let asi jen na dvou koncertech.

Jedná se o kopii proslulé baskytary Fender Jazz Bass z roku 1960 a, stejně jako originál,  obsahuje 2 singl-coil snímače, tři ovládače hlasitostí a clony a krk má tuším 22 pražců (nepočítal jsem je :)). 

Díky singlům má baskytara poměrně jasnej a zvuk, údajně je velmi dobře využitelná pro slapping a jedinou nevýhodou byla pro mě širší menzura (která je u Jazz basů standardem).

Kytara je velmi dobře řemeslně zpracována a krk je hodně příjemnej na hraní a uchopení. Zvuk basy lze pak docela hezky upravit vložením nějakého tlumítka pod struny ke kobylce (např. smotaný ubrousek ) a zvuk se stane kulatější a výraznější s kratším sustainem.

Netvrdil bych asi, že se jedná o mistrovský nástroj pro pokročilé baskytaristy (nejedná), ale do začátku je to myslim slušná basa a já jsem se na ní základům hry na basu naučil bez potíží.