Vyhledávání


Kontakt

Webmaster

E-mail: lkadlec@email.cz

baskytarové kombo Ibanez SW15

Recenze 15ti wattového baskytarové kombíčka Ibanez SW15

Hledal jsem malé kompaktní kombo převážně na domácí cvičení a na diskuzích dost lidí doporučovalo tenhle model za cca 1800,- a tak jsem si ho pokusně na kytarách koupil s tím, že kdyby se mi nelíbilo, vrátim jim ho.. ale nakonec jsem si ho nechal. Ale pkně popořádku -

Funkce

Model SW15 je výkonově nejslabším z celé Ibanez SW série a v rámci svého výkonu a ceny upoutá zejména desetipalcovým reproduktorem (konkurence v této cenové relace má většinou reprák 8ku)

Kromě této podstatné výhody nabízí standardní ovládání hlasitosti, třípásmový ekvalizer, AUX vstup (jack 3,5mm) a sluchátkový výstup (opět jack 3,5 mm). DI výstup pochopitelně kombo nenabízí, neboť zjevně není zamýšleno jako pódiovej aparát na velké koncerty.

Dalším kladem je zkosená zadní stěna komba, která umožňuje kombo položit nakloněné na zem (jako odposlech), což určitě oceníte, pokud kombíčko máte někde ve zkušebně nebo na něj i koncertujete.

Zvuk

na kombo jsem zatím hrál pomocí baskytary Harley Benton Beatbass a zvuk kombíčka mě i přes jeho poměrně malou velikost docela překvapil solidními basy. Pro zvýšení čitelnosti basový linky na kombíčku většinou trochu přidám i vešjky a zvuk se mi pak dost líbí. Přirozeně kombo nijak zvlášť "netlačí" jako velká komba či bedny, ale troufám si tvrdit, že třeba na nahrávání či akustické koncerty je kombo docela dobře použitelné - to navíc podporuje i jeho docela velká hlasitost a doma málokdy dám volume na víc než 3ku.

 

Hodnocení

Malé, přenosné (cca 5kkg), dobře hrající a asi bezkonkurenční v poměru cena/výkon - to je Ibanez SW15. Použitelné je na domácí hraní a cvičení, akustické či poloakustické koncerty a možná i na koncerty, na kterých není příliš hlasitej bubeník (byť se asi neobjedete bez přizvučení komba mikrofonem). Na pravidelné koncertování bych ale spíše doporučil výkonější varianty - např. SW35 či SW80.

Co mi na kombu chybí je možnost provozu na baterie, což je možnost, která se dnes u nízkovýkonnových komb často začíná objevovat, rovněž bych ocenil i onen zmíněný DI výstup. Klady ale pro mě rozhodně převažují a pokud tedy hledáte obdobné malé basové kombo, zkuste si někde tenhle model vyzkoušet.