Vyhledávání


Kontakt

Webmaster

E-mail: lkadlec@email.cz

Fender Champion 110

25ti wattové tranzistorové kytarové kombo

Jo jo, mexická kvalita - kytarové kombo z 90. let od proslulého výrobce kytar a zesilovačů, firmy Fender. Tohle kombo je fakt "držák". Původně si ho kupoval náš zpěvák už někdy v 90. letech, já ho od něj v roce 2006 odkoupil a hrál jsem na něj až do letošního roku (2010) a takovejch cca 80 koncertů jsme na něj odehráli.  Kombo váží cca 9 kilo.

Začnu funkcemi: jak je vidno na horním obrázku, kombo obsahuje ekvalizér, čístý i zkreslený kanál, spring reverb, vstup na footswitch a výstup na sluchátka/externí repro.  Kombo je postaveno opravdu v mexiku a je docela robustní. Několikrát mi upadlo apod a stále hrálo bez problémů.

Jediný problém byl s pružinovým reverbem - už, když jsem jej kupoval, reverb vydával brum. Bohužel je to prý častá vadá starších pružinových reverbů.

Zvuk: zvuk je, na tranzistorové poměry, hodně slušnej - zejména se mi líbily vejšky a ostrost zvuku, které u současných tranzistorových komb často postrádám. Kámenem úrazu u tranzistorových komb je kvalita zkreslení, ani zde tomu neni jinak, ale pokud to nepřeženete s gainem, tak lze z komba dostat poměrně kvalitní "crunch" zvuk. Na silnější a kvalitnější zkreselní bych opět spíš doporučil externí krabičku.

Co se týká využití komba, lze na něj v pohodě hrát i koncerty (tedy pokud nehrajete nějakej pekelně hlasitej styl)  - v menších klubech jsem jej ani nikdy nepotřeboval nazvučovat mikrofonem, těch 25W zní dost nahlas, když se to  "ohulí".

Rozhodně je to dobrý kombo do bytů, zkušeben a menších klubů, takže jej doporučuji všem, kteří si nemohou/nechtějí dovolit lampový zesilovač.

 

Odkaz na manál v PDF
Recenze na harmony-central.com