Vyhledávání


Kontakt

Webmaster

E-mail: lkadlec@email.cz

Peavey Rage 108

12ti wattové tranzistorové kombíčko

Tak tohle bylo moje první kombo a bylo dost příšerný. Ale od začátku - Tyto kombíčka byly vyráběny v USA již od konce 80. let (v manuálu je copyright z roku 1989) a byly určeny především pro cvičení a domácí hraní.

Vzhledově kombo ničím nevyniká, ovladání je jasné, jednoduché, konstrukce je robustní, takže kombo dost vydrží. Teď se ale dostáváme ke zvuku - bohužel zde příliš chválit nemohu. Čistý kanál ještě docela jde, bohužel při zesílení hlasitosti i čistý kanál začíná zkreslovat. No a zkreslený ("Lead") kanál byla opravdu tragedie - nakonec jsem zkreselní používal na multiefektu, které bylo o dost kvalitnější.

Kombo obsahuje ekvalizér, pomocí něhož lze trochu zvuk modifikovat, dále je zde výstup na sluchátka a vstup na footswitch.

Nevím, jak často se ještě u nás s tímto kombem setkáte, každopádně pokud by jej někdo chtěl použít, tak osobně bych to viděl tak na domácí hraní. Výhodou komba je jeho robustnost a odolnost, takže možná by šlo použít i jako "erární" kombo někde ve zkušebně na občasný jamování apod. Na dobrý zkreslený zvuky však doporučuju použít krabičku či nějakej multiefekt. I ZOOM-505 měl lepší zkreslení :).

 

 

Tady je anglický manuál v PDF  formátu:  80301142.pdf (1,1 MB)

Recenze na harmony-central.com