Vyhledávání


Kontakt

Webmaster

E-mail: lkadlec@email.cz

recenze Marshall MS-2

Malá recenze 1w minikombíčka Marshall MS-2

K Vánocům jsem dostal tohohle "prcka", tak se zde podělím o pár zkušeností. Po vybalení jsem se docela rozesmál, tohle 15cm vysoký kombíčko je opravdu po designové stránce velmi povedené a opravdu ve stylu velkých "maršálů". 

Kombíčko je napájeno pomocí 9V baterie (je zde možnost zapojit i napájecí adaptér) a ovládací prvky jsou následující - vstupní konektor na kytaru, výstup na sluchátka (6,3 mm jack) a 3 ovládací prvky pro hlasitost, tónovou clonu a přepínač kanálů (zároveň i vypínač).

Kombíčko má dva kanály - čistý a zkreslený - čistej kanál je docela tichej a je třeba vytočit volume hodně doprava. Zkreslenej kanál je o dost hlasitější a já osobně jej při nižším "volume" používám i jakou náhradu čistého kanálu - není zde totiž GAIN ovladač, takže míra zkreslení se určuje dle toho, jak moc otočíte volume. Co se týká kvality zkreslení, tak pokud to s tím nepřeženete, dostanete docela slušnej rockovej zkreslenej zvuk.

Celkově se ale zvukově tohle minikombíčko přirozeně nemůže rovnat větším (a už vůbec ne lampovým) kombům,  trochu zamrzí levná plastová výroba, jejíž důsledkem při větší hlasitosti celé kombo různě "drnčí" a rezonuje  a nevydává moc hezký zvuk.  Rovněž jsem zaznamenal menší problém s kontakty u baterií, je třeba je trochu ohnout směrem dovnitř prostoru pro baterku, aby baterie neztrácela kontakt.

Kladem je ale snadná přenosnost (i ve futrále kytary) a  klipsna na zadní straně kombíčka, takže si jej bez potíží můžete připnout za opasek a hrát venku nebo v hospodě :). Ideální využití je tedy např. na domácí cvičení či nějaké malé jamování (bez bicích), hlasitost komba je přiměřená, rozhodně se zvuk neztratí např. mezi akustickejma kytarama.

 

V závěru bych všechny dojmy  shrnul do verdiktu "hezká hračka", která může pomoci při domácím zkoušení apod, na praktické využití ale asi zapomeňte.