Vyhledávání


Kontakt

Webmaster

E-mail: lkadlec@email.cz

VOX DA 20

20ti wattové, dvoureproduktorové tranzistorové kombo ze série VOX DA

 

Po té, co mě nadchnula menší varianta tohoto komba, VOX DA 5, jsem se rozhodl pořídit i větší verzi, VOX DA 20 pro koncertování.

Možná se Vám 20 wattů zdá málo, ale pro nepříliš hlasitou oldies muziku, co s kapelou hrajeme je to dostatečný - navíc tohhle kombo, stejně jako DA5ka, je docela hlasité i na svých 20wattů - přeci jenom 2 osmipalcové reproduktory něco vydaj... :)

Co se týká technických parametrů, jsou shodné s popisem DA 5. Vzhledově  jsou si komba docela podobné - viz obrázek:

I toto kombo má na zadní straně přepínač výkonu - 20W, 1.5W, 0.5W  a stejně jako DA5ka jej lze provozovat i na baterie - v takovém případě je ale maximální výkon snížen na 5W. Rovněž má vstupy na mikrofon a line in a výstup na sluchátka/mix

Celkový zvuk komba je mohutnější a plnější než u 5ti wattové varianty - hlavně díky  masivějším reproduktorům. Váha komba je cca 9 kilo a  napájení je realizováno pomocí "počítačového" napájecího kabelu. 

Na závěr je tu otázka, pro koho je kombo vlastně určeno - nehraje líp než lampová komba, jeho výhodou je ale velka zvuková variabilita, nízká hmotnost a možnost "pohonu" na baterie. Zamrzí chybějící foot switch či pameť na presety.

Já osobně jsem si jej vybral proto, že mi vyhovoval zvuk a jakožto "neřidič" jsem potřeboval kombo přenosné a zároveň dostatečné výkonné

 

Recenze na harmony-central