Vyhledávání


Kontakt

Webmaster

E-mail: lkadlec@email.cz

Recenze Cort G200

Elektrická kytara typu stratocaster, Cort G200

 

No když jsem začal víc hrát na kytaru a přestala mi stačit stará Jolana, koukal jsem po nové kytaře. Bohužel jsem byl zrovna na civilce, tak nebylo moc peněz a nakonec jsem si vybral tuhle korejskou kopii stratocastera, která tehdá kolem roku 2003 stála cca 4600,-

No dneska bych asi vybíral líp .. no každopádně, pamatuju si, že jsem ji přinesl domů, vyzkoušel, zjistil jsem, že se furt rozlaďuje kvůli "kvalitnímu" tremolu, které jsem posléze radši odmontoval, ze zad dal pod tremolo špalíček dřeva  a najednou začala kytara držet ladění. Dalším problémem byl dohmat - ten se bohužel ani po seřízení nepodařilo příliš zlepšit.

Vzhled:

Jak vidíte nahoře na obrázku, žádné extra překvapení se nekoná - kytara se vyráběla ve více barevnejch variantách,,, já jsem si jí posléze trochu přebarvil a pak vypadal tedy již totálně příšerně :).

Zvuk: zvukově není kytara žádnej zázrak, ale ani průser. Má jasnej ostrej zvuk, kterej člověk od stratocasterů (tedy v tomto případě spíše kopiíí) čeká - zvuk je zde tvořen trojicí singlcoil snímačů, které se dají přepínat malou páčkou  a zvuk se dá dále ovlivnit tónovou clonou a hlasitostí.

Zkušenosti:
S touhle kytarou lze v pohodě koncertovat - odehrál jsem na ní asi 40 koncertů - bohužel ke konci její "kariéry" mi začalo na prázdné struně neladit Géčko... asi se něco stalo s nultým pražcem... tou dobou už jsem byl v jiný situaci, tak jsem kytaru poslal do důchodu a zakoupil jinou.

Komu tenhle model doporučit? No rozhodně např. začátečníkům - určitě poslouží dobře jako "první" kytara, ale na nějaké pokročilejší hraní bych ji nedoporučil.

 

a tady je ukázka, jak jsem jí později trochu designově "zmršil" :)