Vyhledávání


Kontakt

Webmaster

E-mail: lkadlec@email.cz

Danelectro fab slap echo

Menší test či recenze Slap echa od firmy Danelectro

Na našem trhu se v posledních letech objevily cenově zajímavé produkty od firmy Danelectro. Původní americká firma, která v letech 1947-1969 vyrobila řadu, dnes již klasických, nástrojů a zesilovačů byla na konci 90. letech znovu obnovena a nyní se etablovala jako výrobce levných, ale relativně kvalitních nástrojů, efektů aj. Danelectro dá hodně na "retro" styl a proto téměř všechny její produkty vypadají (alespoň dle mých měřítek) velmi hezky a stylově.

Na kytarách jsem jednou zahlédl tohle Slap-echo za necelé 4 stovky, tak jsem se rozhodl, že si jej pořídím, protože přesně tenhle typ echa často v rock and rollech používám.

První, co mě po vybalení z krabičky zaujalo, byla pevnost pedálu - sice se jedná o plast, ale je nějakej tvrzenej, či co, takže se opravdu nemusíte bát na něj "šlápnout". Spodek pedálu má gumovou podložku, takže na podlaze neklouže - další šikovné plus. 

Efekt se prodává bez adaptéru a bez bateriíí, takže je třeba zainvestovat do 9V baterie, namontovat ji (to mimochodem asi jen rukou neuděláte, takže mějte po ruce šroubovák či třeba klíče od bytu, kterými jsem to provedl já :)) a můžete začít hrát.  9V Adaptér lze samozřejmě dokoupit, ale stojí víc než samotnej efekt.

 

Ovládací prvky:

Obsahuje defacto jen 3 prvky - ovladače MIX, DELAY a Bypassovací spínač, na který "šlapete".  Neobsahuje ani žádný vypínač, efekt se "zapne" sám v momentě, kdy do vstupního jacku zasunete nástrojový kabel .

Ovladač MIX - slouží k namíchání poměru mezi původním signálem (DRY) a echo efektem (WET)

Ovladač DELAY - nastavuje délku echa (pozor, nikoliv rychlost ale jen počet "opakování") (tuším že lze nastavit až cca 1s)

Bypass - po stisku je echo vypnuto a z výstupu zařízení jde jen čistý kytarový signál.

Z tohoto popisu (i z názvu výrobku) je tedy patrné, že frekvence echa je pevně daná a nelze ji měnit.

 

Praktické zkušenosti? Stihl jsem na efekt odehrát zatím jen  jeden koncert a docela spokojenost - efekt hezky modře září a dělá přesně to, co od něj čekám. Je třeba si trošku pohrát s kombinací MIX/DELAY, abyste našli zvuk, který Vám vyhovuje.  Stylově se toto echo hodí do rock and rollu, rockabilly, možná country a podobných stylů. A za tyhle prachy rozhodně lepší Slap-back echo neseženete :)